Informacje

  • Wszystkie kilometry: 235870.00 km
  • Km w terenie: 290.00 km (0.12%)
  • Czas na rowerze: brak danych.
  • Prędkość średnia: brak danych.
  • Suma w górę: 3535 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jotwu.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Sobota, 16 lutego 2019 | Uczestnicy Kategoria Niemcy, Auchan

Słoneczna wycieczka do niemieckiego Rosow.

Trasę wycieczki pokazuje mapka, którą dostałem od Kuby. Dość tradycyjnie pojechaliśmy przez CC do Au a stamtąd przez obydwa Siadła (Dolne i Górne) do Kołbaskowa a potem Neu Rosow i Rosow.- powrót przez Kołbaskowo, Przecław i Warzymice. Dzisiaj wielu rowerzystów skorzystało z doskonałej pogody, wielu z nich nas mijało ale mało kto reagował na nasze gesty powitania. Nie udało się nam dotrzeć do skupisk żurawi , było natomiast sporo dzikich gęsi.






Kuba w drodze do Neu Rosow.
Kuba w drodze do Neu Rosow. © jotwu
Mnóstwo gęsi pod Rosow - to mały wycinek stada.
Mnóstwo gęsi pod Rosow - to mały wycinek stada. © jotwu
W oddali wieża kościoła w Rosow.
W oddali wieża kościoła w Rosow. © jotwu
kolejowy dworzec w pobliżu Radekow.
kolejowy dworzec w pobliżu Radekow. © jotwu
Niemieckie wiatraki prądotwórcze.
Niemieckie wiatraki prądotwórcze. © jotwu
Nad autostradą w okolicy Pomellen.
Nad autostradą w okolicy Pomellen. © jotwu
Nieomalże pełnia księżyca.
Nieomalże pełnia księżyca. © jotwu
Stanowczo odradzam jazdę drogą Pomellen - Kołbaskowo - fatalny stan.
Stanowczo odradzam jazdę drogą Pomellen - Kołbaskowo - fatalny stan. © jotwu
Piątek, 15 lutego 2019 Kategoria Auchan

Bez mapki i bez zdjęć, bo znowu tylko CC i Au.

Po chłodnym poranku potem zrobiło się ciepło i słonecznie. Może jutro będzie ciekawiej ?
Czwartek, 14 lutego 2019 Kategoria Niemcy

Niestety bez żurawi na trasie wycieczki.

Zachęcony pięknymi zdjęciami żurawi we wczorajszym wpisie Tuni dziś wziąłem ze sobą aparat fotograficzny i tak ułożyłem trasę wycieczki, by mieć szansę spotkania tych wrzaskliwych ptaków. Kolejno Pilchowo, Sławoszewo, Dobra, Blankensee skąd pojechałem do miejscowości Bismark. Właśnie na odcinku Blankensee - Bismark liczyłem na spotkanie żurawi bo obu stronach drogi są rozległe pola - jednak  tym razem żurawi tam nie było. Droga powrotna przez Lubieszyn, Wąwelnicę i Redlicę. Wczoraj właśnie nieco za Redlicą widziałem parę żurawi, dziś ich tam nie było tylko z oddali, gdzieś spod Skarbimierzyc słychać było ich donośny klangor ale nie miałem już ochoty na dokładanie sobie kolejnych kilometrów. Z Bezrzecza mam tylko 6 km do domu.Gdy zaczynałem wycieczkę była drobna mżawka, zaś gdy wracałem pokazało się słońce - bardzo ciepło.
Trwa remont wiaduktu w pobliżu kąpieliska Arkonka.
Trwa remont wiaduktu w pobliżu kąpieliska Arkonka. © jotwu
rowerowy obrazek z Pilchowa.
rowerowy obrazek z Pilchowa. © jotwu
Środa, 13 lutego 2019 Kategoria Wokół Szczecina

Donośny klangor żurawi pod Bezrzeczem.

Moja dzisiejsza trasa to pętla sławoszewska poszerzona o Redlicę. Na trasie Redlica - Bezrzecze dobiegł moich uszu donośny klangor czyli dźwięk, który wydają żurawie i w oddali na łące zobaczyłem żurawie - niestety nie miałem ze sobą aparatu fotograficznego a smartfon nie ma stosownych możliwości, więc zdjęcie żurawi jest kiepskie.
Gmina Dobra bardzo dba o Elizabeth von Arnim.
Gmina Dobra bardzo dba o Elizabeth von Arnim. © jotwu
Pola pod Bezrzeczem, gdzie dobrze się wpatrując można zauważyć dwa żurawie.
Pola pod Bezrzeczem, gdzie dobrze się wpatrując można zauważyć dwa żurawie. © jotwu
Wtorek, 12 lutego 2019 Kategoria Komunikacyjnie.

Od wieży Quistorpa po Salon Kadrzyńskiego.

Z samego rana pojechałem sprawdzić w jakim stanie są ruiny wieży Qustorpa w Lasku Arkońskim - wszystko jest po staremu, co zresztą można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Od dłuższego czasu coś kiepsko działają hamulce mojego Wheelera - nie ma co się dziwić skoro jeżdżę na nim od 2004 roku - regularnie coś w nim naprawiając lub wymieniając. W czasie dzisiejszej jazdy znowu zaczęło uciekać powietrze w tylnym kole , więc chcąc nie chcąc postanowiłem oddać rower do warsztatu Kadrzyńskiego. Miejscowy mechanik powiedział mi, że pierwszy raz widzi tego rodzaju uszkodzenia hamulców jak w moim rowerze ale obiecał mi, że naprawa hamulców oraz wymiana opony nastąpi jeszcze dziś. Sama radość.
Las Arkoński - ruiny wieży Quistorpa.
Las Arkoński - ruiny wieży Quistorpa. © jotwu
Jeszcze raz ruiny wieży Quistorpa.
Jeszcze raz ruiny wieży Quistorpa. © jotwu
W oddali wieża Quistorpa.
W oddali wieża Quistorpa. © jotwu  Darek z pewnością by dodał kilka zdań na temat historii tej ruiny, ale to można bez trudu odnaleźć w necie, więc pozostanę leniem w tym względzie.
Trwa budowa obwodnicy, tu u wylotu ulicy Wszystkich Świętych.
Trwa budowa obwodnicy, tu u wylotu ulicy Wszystkich Świętych. © jotwu a były tam piękne działki pracownicze.
Aleja Wojska Polskiego 12 lutego 19 r.
Aleja Wojska Polskiego 12 lutego 19 r. © jotwu
Poniedziałek, 11 lutego 2019 Kategoria Auchan

Wczoraj Damian, dziś ja - 1000 km/rok.

Żeby dokręcić brakujące kilometry do rocznego tysiąca pojechałem do Auchan. Kolejny raz prognozy pogody wieszczyły deszcz i tak też było.Z Ustowa wracałem drogą której nie polecam i której nie lubię, bo przez ulicę Szczawiową, Tamę Pomorzańską itd. Na moje szczęście deszcz był przelotny i nie tak intensywny jak to było wczoraj.
Między dachami komin elektrowni.
Między dachami komin elektrowni. © jotwu
Nad drogą Floriana Krygiera.
Nad drogą Floriana Krygiera. © jotwu
Pod Ustowem nad drogą Floriana Krygiera.
Pod Ustowem nad drogą Floriana Krygiera. © jotwu
Niedziela, 10 lutego 2019 Kategoria Wokół Szczecina

Prognozy pogody okazały się trafne, niestety.

Mimo minorowych prognoz pogody pojechałem na trasie Pilchowo - Tanowo - Trzeszczyn - Police - Jasienica -  Tatynia - Tanowo skąd do domu mam 12 km. Począwszy od Jasienicy jechałem w deszczu, tym zapowiadanym przez prognozy, miło nie było.
Widok z portu Kombinatu Chemicznego 10 lutego 19 r.
Widok z portu Kombinatu Chemicznego 10 lutego 19 r. © jotwu  nie dało się podejść bliżej.
Kolejne zdjęcie z budowy ronda na Al. Wojska Polskiego róg Szafera.
Kolejne zdjęcie z budowy ronda na Al. Wojska Polskiego róg Szafera. © jotwu
Budynki na rogu ulicy Szafera vis a vis hali Arena.
Budynki na rogu ulicy Szafera vis a vis hali Arena. © jotwu
Sobota, 9 lutego 2019 Kategoria Po mieście.

Przez Krzekowo pod Mierzyn.

Poranny deszcz wręcz zniechęcał do opuszczania domu, więc poczekałem aż przestanie padać i wtedy odbyłem wycieczkę jak w tytule. Deszcz przestał padać i pokazało się słońce. Dopiero po południu UPC uraczyło mnie pełną sprawnością swoich zobowiązań wobec mnie.
Kościół na Krzekowie - 9 lutego 19 r.
Kościół na Krzekowie - 9 lutego 19 r. © jotwu
Pies z ulicy Solskiego.
Pies z ulicy Solskiego. © jotwu
Piątek, 8 lutego 2019 Kategoria Wokół Szczecina

Życie bez internetu.

Bardzo przeciąga się awaria UPC - dziś moja wycieczka to kolejny raz Kurów i Przecław a "na deser" druga, bezskuteczna wizyta w UPC.
Kurów - zabytkowy obiekt gospodarczy.
Kurów - zabytkowy obiekt gospodarczy. © jotwu jak się dobrze przyglądniemy, to widać datę powstania tego budynku.
Czwartek, 7 lutego 2019 Kategoria Auchan

Wiosenna aura.

Faktycznie zrobiło się wręcz wiosennie więc pojechałem przez Rajkowo, Przecław do Auchan. Wiosna całą gębą, bo temperatura 8 stopni.

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl