Poniedziałek, 7 stycznia 2019
Kategoria Po mieście.
Z konieczności po mieście.
Niestety tak jak w tytule a konkretnie pojechałem do Media Markt na ulicy Mieszka.

Ulica Mieszka I w pochmurne południe 7 stycznia 19 r. © jotwu

Cel dzisiejszej wycieczki - sprawdzam ofertę lodówek. © jotwu

Ulica Mieszka I w pochmurne południe 7 stycznia 19 r. © jotwu

Cel dzisiejszej wycieczki - sprawdzam ofertę lodówek. © jotwu
- DST 15.00km
- VMAX 19.40km/h
- Temperatura 3.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 6 stycznia 2019
Kategoria Wokół Szczecina
W odwiedziny do Tatyni.
Skoro do Tatyni to wiadomo, żeby odwiedzić pp Osowskich w miejscowym sklepie. Tak się złożyło, że w niedzielę Mariusz (syn) był oddelegowany do prowadzenia handlu i proszę sobie wyobrazić, że był był spory ruch - oczywiście sami znajomi, bo jakże by mogło być inaczej w małej wiosce. Dziś pogoda była idealna rower - było ciepło a wiatru nieomal nie było. Szkoda, że ciągle jestem skazany na samotne wycieczki.

Lodowisko Arkonka o poranku - nieomal puste. © jotwu

Chwile miłego wypoczynku na polanie Sportowej. © jotwu

Ściana tanowskiej stodoły - brak aktualnego rocznika. © jotwu

Pociągowy koń z Tatyni. © jotwu

Lodowisko Arkonka o poranku - nieomal puste. © jotwu

Chwile miłego wypoczynku na polanie Sportowej. © jotwu

Ściana tanowskiej stodoły - brak aktualnego rocznika. © jotwu

Pociągowy koń z Tatyni. © jotwu
- DST 39.00km
- VMAX 28.50km/h
- Temperatura 6.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 5 stycznia 2019
Kategoria Po mieście.
Żeby nie zardzewieć - pod Leśno Górne.
Mało efektownie zaczął się rok 2019 ale trudno mieć o to pretensje, bo złożyło się na ten stan parę wątków przede wszystkim zdrowotny a dotyczy on nas obydwu. Dziś zrobiłem sobie wycieczkę po lesie z tym, że najdalej byłem w Leśnie Górnym. Korciło mnie by stamtąd pojechać pod DB ale prowadzi tam droga bardzo błotnista, więc wróciłem do Pilchowa. Rewelacyjna pogoda - na termometrze przy Arkonce było plus 8 stopni - jak na początek stycznia to zaskakująca temperatura.

Nad jeziorem Goplana 5 stycznia 19 r. © jotwu

kolejny raz widok z ulicy Kochanowskiego spod lasu - 5 stycznia 19 r. © jotwu

Nad jeziorem Goplana 5 stycznia 19 r. © jotwu

kolejny raz widok z ulicy Kochanowskiego spod lasu - 5 stycznia 19 r. © jotwu
- DST 29.00km
- VMAX 29.20km/h
- Temperatura 8.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 4 stycznia 2019
Kategoria Po mieście.
Na Bezrzecze samotnie - niestety mżyło.
Niestety zarówno Kuba, jak i ja jesteśmy od pewnego czasu mocno przeziębieni, więc nie ma mowy o dłuższych wycieczkach za miasto.Dziś od rana było mglisto i mżyło - do domu wróciłem mocno zawilgocony. Takie są uroki szczecińskich zim, nie pierwsza taka w moim życiu.

Zdjęcie dla pamięci, bo budynek ze zdjęcia wkrótce zostanie rozebrany (25 grudnia 18 r.). © jotwu

Jeszcze kilka dni temu stał tu budynek z sąsiedniego zdjęcia. © jotwu

Sterta gruzów po wyżej wspomnianym obiekcie. © jotwu

Ważne skrzyżowanie Al. Wojska Polskiego i Szafera - prace trwają. © jotwu

Zdjęcie dla pamięci, bo budynek ze zdjęcia wkrótce zostanie rozebrany (25 grudnia 18 r.). © jotwu

Jeszcze kilka dni temu stał tu budynek z sąsiedniego zdjęcia. © jotwu

Sterta gruzów po wyżej wspomnianym obiekcie. © jotwu

Ważne skrzyżowanie Al. Wojska Polskiego i Szafera - prace trwają. © jotwu
- DST 13.00km
- VMAX 19.40km/h
- Temperatura 3.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 2 stycznia 2019
Kategoria Auchan
Zmagania z wiatrem zostawiam młodszym.
Kolejny dzień z silnym wiatrem, który wręcz spychał mnie ze ścieżek rowerowych, więc szybko sobie dałem spokój i jak niepyszny wróciłem do domu.Nie jest dla żadną pociechą, że Kuba dziś w ogóle nie pojeździł.
- DST 18.00km
- VMAX 20.40km/h
- Temperatura 3.0°C
- Aktywność Jazda na rowerze
Od Głębokiego na Jasne Błonia w spacerowym tempie.
Wraz z Kubą zaczynamy od spaceru na wyżej podaj trasie. Trudno mówić o pogodzie, że jest dobra skoro wieje silny wiatr zachodni.Zdjęcia potem.
- DST 15.00km
- VMAX 27.50km/h
- Temperatura 3.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 31 grudnia 2018
Kategoria Auchan
Wokół komina stąd tylko 21 kilometrów na liczniku.
Dzień sylwestrowy jest zwykle mało zachęcający do długich wycieczek i tak też było dziś ze mną. Przez cmentarz pojechałem do Auchan a stamtąd do centrum Szczecina ulicą Szczawiową itd. Jak na koniec roku pogoda wyśmienita. Zdjęcia smartfonem Nokia.

Ach te dymiące kominy - tu szczecińska elektrownia. © jotwu

Sporo wędkarzy nad Odrą. © jotwu

Z kładki nad ulicą Wyszyńskiego. © jotwu

Jasne Błonia gotowe na zabawę sylwestrową. © jotwu![]()

Ach te dymiące kominy - tu szczecińska elektrownia. © jotwu

Sporo wędkarzy nad Odrą. © jotwu

Z kładki nad ulicą Wyszyńskiego. © jotwu

Jasne Błonia gotowe na zabawę sylwestrową. © jotwu
- DST 21.00km
- VMAX 22.90km/h
- Temperatura 6.5°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 30 grudnia 2018
Kategoria Pętla sławoszewska.
Grudniowa pętla sławoszewska.
Jak na 30 grudnia to pogoda na rowerową wycieczkę była znakomita - wreszcie pokazało się słońce, wiaterek przeważnie był korzystny, więc z przyjemnością przejechałem tradycyjną pętlę sławoszewską. O dziwo niezbyt wielu bikerów spotkałem na trasie. Jeden z nich mknący z szybkością dla mnie nieosiągalną krzyknął "cześć Janusz" ale tylko domyślam się kto to był.

Skraj Sławoszewa - widać jak łopocze flaga. © jotwu

Jak co roku bardzo kolorowo w ogródku w Grzepnicy. © jotwu

30 grudnia słoneczny obrazek z Bezrzecza. © jotwu

Miło ogląda się takie słoneczne obrazki pod koniec grudnia. © jotwu

Skraj Sławoszewa - widać jak łopocze flaga. © jotwu

Jak co roku bardzo kolorowo w ogródku w Grzepnicy. © jotwu

30 grudnia słoneczny obrazek z Bezrzecza. © jotwu

Miło ogląda się takie słoneczne obrazki pod koniec grudnia. © jotwu
- DST 31.00km
- VMAX 25.90km/h
- Temperatura 6.5°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 29 grudnia 2018
Kategoria Po mieście.
Ulicą Warcisława do Łącznej a potem na Podbórz.
Właściwie w tytule opisałem przebieg samotnej wycieczki - mogę tylko dodać, że do Warcisława dojechałem od ulicy Wszystkich Świętych i Przyjaciół Żołnierza. Udało mi się przejechać ulicą Miodową, która ciągle nie do końca jest wyremontowana.

Nowy etap budowy obwodnicy - u wylotu ulicy Wszystkich Świętych. © jotwu

Mglisty widok z ulicy Łącznej. © jotwu

Trwa remont wiaduktu przy Arkonce. © jotwu

Nowy etap budowy obwodnicy - u wylotu ulicy Wszystkich Świętych. © jotwu

Mglisty widok z ulicy Łącznej. © jotwu

Trwa remont wiaduktu przy Arkonce. © jotwu
- DST 20.00km
- VMAX 36.70km/h
- Temperatura 8.6°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 28 grudnia 2018
Kategoria Auchan, Wokół Szczecina
Spod Kurowa polami do Przecławia.
Pogoda nieomal wiosenna i dziś znowu pojechałem do Przecławia ale jak zaznaczyłem w tytule polami spod Kurowa. Nie był to dobry wybór, bo po obiecującym początku drogi potem były liczne kałuże i błoto.Dodam też, że to kolejna samotna wycieczka - siła wyższa, czyli ...

Kolejne zdjęcie z ulicy Południowej, żeby we wpisie nie było pusto © jotwu

Kolejne zdjęcie z ulicy Południowej, żeby we wpisie nie było pusto © jotwu
- DST 26.00km
- VMAX 25.70km/h
- Temperatura 8.6°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze



