Informacje

  • Wszystkie kilometry: 235870.00 km
  • Km w terenie: 290.00 km (0.12%)
  • Czas na rowerze: brak danych.
  • Prędkość średnia: brak danych.
  • Suma w górę: 3535 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jotwu.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Sobota, 27 lipca 2019 Kategoria Po mieście.

Zawsze jest jakaś pętla.

Gumieńce - Warzymice - Będargowo - Stobno - Mierzyn - Gumieńce czyli nic nowego a wycieczka poniekąd z konieczności, bo po drobny element do umywalki z Castoramy. Ciągle upalnie.
Piątek, 26 lipca 2019 Kategoria Auchan, Wokół Szczecina

Nic nowego - kolejna wycieczka w upalny dzień.


Zaskakujący jest trwający upał, bo ten piątek to kolejny dzień z temperaturami bliskimi 30 stopni C. Dbając o rośliny przy rodzinnych grobach czuję się zobowiązany wpaść na CC , by podlać te rośliny. A skoro jestem na CC to prosta droga do Auchan na drobne zakupy. Dalsza trasa to Kurów, obydwa Siadła, Kołbaskowo, Smolęcin, Barnisław, Warnik skąd uroczą ścieżką rowerową do Karwowa. Potem były Warzymice, Gumieńce itd. Na liczniku przy ulicy Ku Słońcu termometr podawał, że jest 29.1 stopi C.
Słoneczniki z ogródka w Kurowie.

Bociany z miejscowości Barnisław - fotki smartfonem, bo nie wziąłem aparatu fotograficznego.
Czwartek, 25 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Z Kubą na Kościelną - z konieczności. A potem do Polic.


Nie ustępują upały ale wraz z Kubą nie rezygnujemy z kręcenia się po niezbyt odległych terenach. Po wykonaniu czynności zabezpieczających mieszkanie na Kościelnej pojechaliśmy wzdłuż Odry do Polic - chwila odpoczynku a potem Jasienica, Wieńkowo i Tatynia. Tym razem w miejscowym sklepie zastaliśmy Jerzego, właściciela tego punktu handlowego - parę chwil na sympatyczną  wymianę  zdań a potem czekała nas droga powrotna do domu przez Tanowo - konkretnie 18 km.

Ulica Wszystkich Świętych.

Tuż przed zasadniczą częścią Kombinatu Azoty w Policach.
Środa, 24 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Auchan, Wokół Szczecina

Przez obydwa Siadła do Smolęcina.


Wczoraj po południu odebrałem swój rower z warsztatu - przegląd i wymiana uszkodzonych części , więc dzisiaj musiałem sprawdzić jak będę się czuł na swym pojeździe po niezbyt zasadniczych zmianach - test wypadł nienagannie. A nasza wycieczka prowadziła dość tradycyjną trasą bo przez CC (ach ta susza - rośliny wymagają wody) do Au i Decathlonu a potem kolejno Kurów, Siadło Dolne i Górne, Kołbaskowo, Smolęcin, Karwowo, Warzymice, Gumieńce itd.

Widok na dachy Szczecina spod Decathlonu.

Chwila odpoczynku - ach ten upał - Kuba na przystanku w Kurowie.
Wtorek, 23 lipca 2019 Kategoria Po mieście.

Na rezerwowym rowerze Kuby.



Po południu mam odebrać swój rower po akcji "reanimacji" (roweru nie mojej) więc przed południem pokręciłem się pod centrum na zapasowym rowerze Kuby - nie wysilałem się, bo ustawienia roweru zupełnie mi nie odpowiadają. Salon Kadrzyńskiego spisał się bezbłędnie i po obiedzie mój rower był gotowy do odbioru.
Poniedziałek, 22 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Po mieście.

Oddaję rower do regeneracji


Dość okrężną drogą, bo przez CC pojechaliśmy do Salonu Rowerowego (Kadrzyński) , by tam dokonano przeglądu i wymiany zużytych części. Dodatkowo kupiłem nowe siodełko i licznik. Rower ma być gotowy jutro po południu.
Niedziela, 21 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Przez Tanowo do Jasienicy a potem Tatynia itd.


Już mniej upalnie niż wczoraj - wycieczka utartymi szlakami.
500 metrów od miejsca gdzie mieszkam. Intensywne prace przy budowie obwodnicy.

Kuba na Al. Wojska Polskiego.


Tramwaje już wróciły na przebudowaną pętlę w Lasku Arkońskim.
Sobota, 20 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Kiepski początek ósmego tysiąca.


Pewno przez upał nasza dzisiejsza wycieczka była na niezbyt wyczerpującej trasie - Gumieńce -  Warzymice - Przecław - Siadło Górne - Siadło Dolne - Kurów -  Gumieńce a na koniec CC, by podlać tam rośliny.
Przed południem na Szwarcówce.

Jak to dobrze, że obok jest Szwarcówka.

Kuba rozmawia z Mamą.
Piątek, 19 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Niemcy

Do "naszych" zwierząt w Pampow i Blankensee.


Prognozy pogody były dość niepojące, bo zapowiadały burze nas jednak to ominęło. Przez Tanowo, Dobieszczyn, Stolec do Pampow, by tam obserwować bociany. Niestety pewno przez wysoką temperaturę bociania młodzież nie kwapiła się nawet do testowania skrzydeł i spokojnie leżała w gnieździe. Nie zawiodły nas jednak koniki z Blankensee i pędem przybiegły pod ogrodzenie gdy nas zobaczyły. Konie zostały sprawiedliwie nakarmione marchewkami. W drodze powrotnej spadło parę kropel deszczu ale nie był to deszcz o charakterze burzowym.
bociania rodzina w Pampow.

To pewno ostatnia marchewka, dostała ją klacz.


Kuba - chwila odpoczynku pod Dobieszczynem.
Czwartek, 18 lipca 2019 | Uczestnicy Kategoria Po mieście.

Rano niezbyt lubianą trasą pod Skolwin a później ...


Rano towarzyszyłem Kubie w jeździe wzdłuż Odry - na pocztę a późnym wieczorem w spacerze wokół Arkonki.
Pięknie prezentuje się staw Brodowski.
Fragment Szczecina, widok z ławeczki przy stawie Brodowskim.

Wieża Gocławska - kiedyś nazywana wieżą Bismarcka.

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl