Informacje

  • Wszystkie kilometry: 235870.00 km
  • Km w terenie: 290.00 km (0.12%)
  • Czas na rowerze: brak danych.
  • Prędkość średnia: brak danych.
  • Suma w górę: 3535 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jotwu.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Środa, 17 kwietnia 2019 Kategoria Wokół Szczecina

Tak zwana pętla dobieszczyńska, czyli ...

Moja pętla dobieszczyńska to po prostu trasa przez Pilchowo, Tanowo, Dobieszczyn, Stolec, Buk, Dobra, Wołczkowo i Bezrzecze skąd do domu mam już tylko 6 km i na miejscu Biedronkę z bankomatem. Po chłodnym poranku potem było zupełnie jak w lecie.
Tanowo - pewno ciasno w tym gnieździe.
Tanowo - pewno ciasno w tym gnieździe. © jotwu
Figurki z miejscowości Stolec.
Figurki z miejscowości Stolec. © jotwu
Wtorek, 16 kwietnia 2019 Kategoria Auchan

Pod Kołbaskowo.

Po porannym chłodzie potem było co raz cieplej i gdy wracałem do domu na termometrze było już 14 stopni C. Nie wysilałem się i przez Przecław pojechałem "szwarcówką" pod Kołbaskowo, by stamtąd wrócić do domu przez obydwa Siadła , Kurów i Ustowo.Zaglądnąłem oczywiście do Au, gdzie królują obecnie świąteczne akcenty. Tym razem bez mapki i zdjęć.
Po południu krótki wypad do centrum ale to tylko 7 km.
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 Kategoria Auchan

W spacerowym tempie po bliskiej okolicy.

Rano było dosyć chłodny, wiał też wiatr nie zawsze sprzyjający. W swej wycieczce ograniczyłem się do Ustowa, Warzymic, Rajkowo i osiedla Ostoja.
Fragment Szczecina, widok spod Rajkowa.
Fragment Szczecina, widok spod Rajkowa. © jotwu  zdjęcie wykonane smartfonem.
Niedziela, 14 kwietnia 2019 Kategoria Wokół Szczecina

Wokół Trzeszczyna - mnie wystarczy.

Ociepliło się więc odbyłem krótką wycieczkę - jak w tytule.

Tak obecnie prezentuje się dawna pętla tramwajowa linii nr 3 - przebudowa.
Tak obecnie prezentuje się dawna pętla tramwajowa linii nr 3 - przebudowa. © jotwuDawny końcowy tramwaju linii nr 3 pod lasem, przebudowa.
Dawny końcowy tramwaju linii nr 3 pod lasem, przebudowa. © jotwu
Niedziela - budowa lokalu gastronomicznego vis a vis stadionu Arkonii.
Niedziela - budowa lokalu gastronomicznego vis a vis stadionu Arkonii. © jotwu
Sobota, 13 kwietnia 2019 Kategoria Komunikacyjnie.

Do Mierzyna i nic ponadto.

Po wczorajszej dość sporej wycieczce dziś nie miałem ochoty na żadne wyczyny kilometrowe i tylko zaglądnąłem do Steru pod Mierzynem - drobne zakupy i powrót do domu.
Piątek, 12 kwietnia 2019 Kategoria Niemcy, Ponad 80 km.

Przez Puszczę Wkrzańska do Nowego Warpna a potem ...

Co prawda było dość chłodno ale z przyjemnością zdecydowałem się dziś odbyć wycieczkę na dość długim dystansie.Tradycyjnie pojechałem przez Tanowo do leśnej drogi nr 14, by czerwonym szlakiem pojechać w kierunku Nowego Warpna. O tej porze roku ta miejscowość jest bardzo opustoszała, bo nie ma turystów. Od domu do skraju Nowego Warpna to ca 45 km. Droga powrotna była zdecydowanie bardziej urozmaicona i to nie dlatego, że zaczął padać drobny grad ale dlatego, że prowadziła przez miejscowości których od dawna nie odwiedzałem. Były to kolejno Rieth,Ahlbeck,Hintersee a następnie dobrze mi znane Glashuette, Grunhof i Pampow - od tej ostatniej miejscowości mam do domu około 20 km i siedząc tam na ławeczce vis a vis pustego gniazda bocianiego wiedziałem, że tym razem moja wycieczka będzie miała długość ponad 100 km. Końcowa trasa to kolejno Blankensee, Buk. Dobra, Wołczkowo i Bezrzecze.  Nadal jeżdżę sam, bo Kuba poddaje się czynnościom rehabilitacyjnym i wcale się nie zapowiada, że te czynności szybko się skończą, niestety. Niestety nie mam mapki z wycieczki, bo uruchomiłem Endomondo w sposób wadliwy.
Czerwony szlak biegnie w lewo a zielony w prawo, do Trzebieży.
Czerwony szlak biegnie w lewo a zielony w prawo, do Trzebieży. © jotwu
Przy czerwonym szlaku DOSTRZEGALNIA - oryginalna nazwa.
Przy czerwonym szlaku DOSTRZEGALNIA - oryginalna nazwa. © jotwu
Centrum Nowego Warpna - wieże kościoła i ratusza.
Centrum Nowego Warpna - wieże kościoła i ratusza. © jotwu
Ładnie utrzymana wieżyczka widokowa w Nowym Warpnie.
Ładnie utrzymana wieżyczka widokowa w Nowym Warpnie. © jotwu
Nowe Warpno - widok z wieżyczki widokowej.
Nowe Warpno - widok z wieżyczki widokowej. © jotwu
Nowe Warpno - w oddali wieża ratusza.
Nowe Warpno - w oddali wieża ratusza. © jotwu
Po drugiej stronie zalewu fragment Alt Warp.
Po drugiej stronie zalewu fragment Alt Warp. © jotwu obok wieżyczki jest luneta, więc można więcej zobaczyć.
Ścieżka rowerowa do Rieth - szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej.
Ścieżka rowerowa do Rieth - szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej. © jotwu
Mostek graniczny pod miejscowością Rieth.
Mostek graniczny pod miejscowością Rieth. © jotwu
Dobrze nam znajome konie spod Grunhof.
Dobrze nam znane konie spod Grunhof. © jotwu niestety nie miałem marchewki.
Czwartek, 11 kwietnia 2019 Kategoria Auchan

Przez CC do Au.

Niestety dziś miałem mocno ograniczony czas i moja wycieczka to jazda przez cmentarz do Auchan. Po części jest to "wina" zbliżających się świąt, których nie cierpię. 
Środa, 10 kwietnia 2019 Kategoria Pętla sławoszewska.

Na początek czwartego tysiąca klasyczna pętla.

Mimo niezłej pogody po prostu nie miałem ochoty wybrać się na długą wycieczkę i obrałem jazdę moją ulubioną pętlą sławoszewska. Gdy dojeżdżałem do Grzepnicy wpierw usłyszałem silny hałas, by zaraz potem zobaczyć na niebie helikopter ze zwisającym rękawem. Ruch pojazdów był regulowany, bo helikopter obcinał gałęzie drzew nieomal nad jezdnią Już było zbyt późno, by wykonać ciekawsze zdjęcie.
Tuż przed Grzepnicą były obcinane gałęzie drzew nad szosą.
Tuż przed Grzepnicą były obcinane gałęzie drzew nad szosą. © jotwu
Wtorek, 9 kwietnia 2019

Po kilometry brakujące do równego rachunku.

Pogoda nieco się popsuła ale nie było źle - rano tylko parę stopni powyżej zera,  lekki wiatr oraz zachmurzenie małe. Co prawda nie lubię wracać od strony Przecławia ale lubię mimo wszystko okolice Warzymic i właśnie Przecławia. Tam też dziś pojechałem , by wracać przez obydwa Siadła, Kurów i Ustowo. Te brakujące kilometry o których wspomniałem w tytule wycieczki to roczny bilans - dopiero teraz zebrałem 3 tysiące kilometrów - drzewiej lepiej bywało.
Wreszcie wznowiono budowę kościoła przy ulicy Witkiewicza.
Wreszcie wznowiono budowę kościoła przy ulicy Witkiewicza. © jotwu
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 Kategoria Wokół Szczecina

Trochę po urzędach w centrum a potem pod Bartoszewo.

Niestety ten tydzień musiałem zacząć od wizyty w centrum miasta dla załatwienia spraw urzędowych i osobistych ale potem odbyłem krótką wycieczkę pod Bartoszewo po to, by wykorzystać ostatnie chwile ciepłej pogody - a może prognozy nie będą tak chłodne jak głoszą fachowcy ?
Mój ulubiony zakątek tuż przed lasem Arkońskim.
Mój ulubiony zakątek tuż przed lasem Arkońskim. © jotwu
Już 8 kwietnia 19 rok a prace przy wiadukcie nie ruszyły.
Już 8 kwietnia 19 rok a prace przy wiadukcie nie ruszyły. © jotwu

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl