Niedziela, 7 kwietnia 2019
Kategoria Wokół Szczecina
Leśną drogą nr 14 w Puszczy Wkrzańskiej - do końca.
mapka z wycieczki.
Co prawda wstępnie miałem ochotę zaglądnąć nad jezioro Piaski ale doskonała pogoda, trasa bez smogu zawiodła mnie do Trzebieży. Ten leśny odcinek drogi nr 14 to ca 15 km miłej, spokojnej jazdy.- polecam. Powrót do domu przez Uniemyśl, Dębostrów i Tatynię. O pogodzie nie wspominam, bo każdy biker z autopsji wie, że jest świetna.

Samotny łabędź na Syrenich Stawach. © jotwu

Tanowskie bociany o poranku 7 kwietnia 19 r. © jotwu

Wiosennie na Al. Wojska Polskiego. © jotwu

Promenada w Trzebieży nad Zalewem. © jotwu

jeszcze jedno zdjęcie z Trzebieży. © jotwu

Trzebież - Urząd Morski miejsce odpraw celnych. © jotwu

Mrówki w drodze do porzuconej słodyczy. © jotwu
Co prawda wstępnie miałem ochotę zaglądnąć nad jezioro Piaski ale doskonała pogoda, trasa bez smogu zawiodła mnie do Trzebieży. Ten leśny odcinek drogi nr 14 to ca 15 km miłej, spokojnej jazdy.- polecam. Powrót do domu przez Uniemyśl, Dębostrów i Tatynię. O pogodzie nie wspominam, bo każdy biker z autopsji wie, że jest świetna.

Samotny łabędź na Syrenich Stawach. © jotwu

Tanowskie bociany o poranku 7 kwietnia 19 r. © jotwu

Wiosennie na Al. Wojska Polskiego. © jotwu

Promenada w Trzebieży nad Zalewem. © jotwu

jeszcze jedno zdjęcie z Trzebieży. © jotwu

Trzebież - Urząd Morski miejsce odpraw celnych. © jotwu

Mrówki w drodze do porzuconej słodyczy. © jotwu
- DST 70.00km
- VMAX 23.40km/h
- Temperatura 20.0°C
- Kalorie 2192kcal
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 6 kwietnia 2019
Do Löcknitz przez Lubieszyn.
Trwa wyśmienita pogoda, stąd też nie może dziwić ilość rowerzystów na trasach - nawet na terenie Niemiec widziałem kilka grup polskich turystów na rowerach. Tuż przed miejscowością Bismark trwa remont jednego pasa drogi prowadzącej do Polski. Bardzo podobała mi się organizacja pracy - kilka samochodów z gorącą nawierzchnią i maszyna, która natychmiast rozwarstwia ten gorący asfalt. Droga powrotna to Boock, Blankensee, Dobra i Bezrzecze.

Pod miejscowością Bismark są prowadzone prace drogowe. © jotwu

zdjęcie spod sklepu Rewe w Loecknitz. © jotwu

spacer żurawi na zaoranym polu pod Bismarkiem. © jotwu

w centrum Loecknitz bocianie gniazdo. © jotwu

przygraniczna miejscowość Blankensee. © jotwu

Pod miejscowością Bismark są prowadzone prace drogowe. © jotwu

zdjęcie spod sklepu Rewe w Loecknitz. © jotwu

spacer żurawi na zaoranym polu pod Bismarkiem. © jotwu

w centrum Loecknitz bocianie gniazdo. © jotwu

przygraniczna miejscowość Blankensee. © jotwu
- DST 56.00km
- VMAX 37.60km/h
- Temperatura 20.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 5 kwietnia 2019
Pogoda jak w środku lata.
Dziś zacząłem od Castoramy pod Mierzynem, by stamtąd pojechać przez Dołuje i Kościno pod granicę. Tym razem nie przekroczyłem tam granicy, lecz wybrałem niewłaściwą drogę i brnąc przez pola dotarłem pod Bobolin. W ramach akcji sprawdzania bocianich gniazd zjechałem do Schwennenz i gdzie bocianie gniazdo było zajęte, podobnie było także w Ladenthin. Dalsza trasa to Barnisław, Smolęcin (w gnieździe był bocian) Kołbaskowo, Przecław, Auchan skąd do domu przez CC mam już tylko 9 km. Na rowerowym liczniku przy ulicy Ku Słońcu bylem 206 a temperatura była 22.4 stopnie C - czyli jak w lecie.

Wiosennie na skraju Gumieniec przy jeziorze Słonecznym. © jotwu

Przejście graniczne pod Bobolinem, w drodze do Schwennenz. © jotwu

A jednak jest bocian w Schwennenz. © jotwu

Przygraniczna miejscowość Ladenthin i bocianie gniazdo. © jotwu

Samotny żuraw pod Barnisławiem. © jotwu

Wiosennie na skraju Gumieniec przy jeziorze Słonecznym. © jotwu

Przejście graniczne pod Bobolinem, w drodze do Schwennenz. © jotwu

A jednak jest bocian w Schwennenz. © jotwu

Przygraniczna miejscowość Ladenthin i bocianie gniazdo. © jotwu

Samotny żuraw pod Barnisławiem. © jotwu
- DST 50.00km
- VMAX 31.30km/h
- Temperatura 22.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Czwartek, 4 kwietnia 2019
Kategoria Wokół Szczecina
Na dobry początek bociany w Tanowie.
W swojej przychodni miałem być po 14:00 więc miałem sporo czasu na pokręcenie się po bliskiej okolicy. Zacząłem od Tanowa, gdzie można już podziwiać parę bocianów. Dalsza trasa to Trzeszczyn, Police i Siedlice. Co prawda nie tak dawno zażegnywałem się, że będę omijać drogę przez Dęby Bogusława - jest to droga pod górkę i tylko przez las, gdy jest mokro to jest wyjątkowo uciążliwa - dziś jednak było sucho, więc skusiłem się, by właśnie tą drogą pojechać na Warszewo. Malutkie zakupy w Biedronce na ulicy Podbórzańskiej i ulicą Duńską w dól do przychodni na Chopina. Wspaniała, wiosenna pogoda.

Tanowo 4 kwietnia 19 r. - są już bociany. © jotwu

Jeszcze raz te same bociany z Tanowa. © jotwu

Tanowo 4 kwietnia 19 r. - są już bociany. © jotwu

Jeszcze raz te same bociany z Tanowa. © jotwu
- DST 39.00km
- VMAX 27.60km/h
- Temperatura 19.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 3 kwietnia 2019
Kategoria Wokół Szczecina
Gniazdo bocianie w Tanowie nadal bez lokatorów.
Wiosna nadal darzy nas "rowerową" pogodą ale domowe obowiązki nieco ograniczyły mój czas i skończyło się na tym, że rano zaglądnąłem do Kauflandu na ulicy Staszica, by stamtąd okrążyć Tanowo i podjechać nad Gunicę. A pod wieczór żeby nie transmisji z meczu Pogoni pojechałem do Lasu Arkońskiego i bliskiej okolicy.

Pilchowo - magnolia bliska pełnego rozkwitu. © jotwu

kącik przy Żabce w Pilchowie. © jotwu

Przy stacji Łękno - trwa budowa obwodnicy 3 kwietnia 19 r. © jotwu

A tak ta inwestycja się prezentuje wzdłuż torów kolejowych. © jotwu

A to część Szczecina wieczorem 3 kwietnia 19 r. © jotwu

Pilchowo - magnolia bliska pełnego rozkwitu. © jotwu

kącik przy Żabce w Pilchowie. © jotwu

Przy stacji Łękno - trwa budowa obwodnicy 3 kwietnia 19 r. © jotwu

A tak ta inwestycja się prezentuje wzdłuż torów kolejowych. © jotwu

A to część Szczecina wieczorem 3 kwietnia 19 r. © jotwu
- DST 49.00km
- VMAX 26.90km/h
- Temperatura 18.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 2 kwietnia 2019
Miało być inaczej a skończyło się pod Łęgami.
Mapka z wycieczki.
Na początku wycieczki wiatr obiecująco wiał w plecy, więc optymistycznie planowałem, by wzorem Tanovej pojechać nad jezioro Piaski. Potem jednak doszła mnie świadomość, że ten sprzyjający wiatr będzie przykry w drodze powrotnej, więc jak niepyszny, tuż przed Tanowem skręciłem na Sławoszewo. Dalsza trasa to Dobra i Buk. Tym razem załączam mapkę, bo i tak nie ma co się rozpisywać.

Na horyzoncie wieś Łęgi. © jotwu nic ciekawego.
Na początku wycieczki wiatr obiecująco wiał w plecy, więc optymistycznie planowałem, by wzorem Tanovej pojechać nad jezioro Piaski. Potem jednak doszła mnie świadomość, że ten sprzyjający wiatr będzie przykry w drodze powrotnej, więc jak niepyszny, tuż przed Tanowem skręciłem na Sławoszewo. Dalsza trasa to Dobra i Buk. Tym razem załączam mapkę, bo i tak nie ma co się rozpisywać.

Na horyzoncie wieś Łęgi. © jotwu nic ciekawego.
- DST 41.00km
- VMAX 22.70km/h
- Temperatura 12.0°C
- Kalorie 1303kcal
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 1 kwietnia 2019
Kategoria Pętla sławoszewska.
Pętla Sławoszewska plus Redlica.
O poranku było znacznie chłodniej niż ostatnio, bo na dachach widać było szron - potem było całkiem znośnie. A sama wycieczka po często powtarzanej trasie z tym, że opuszczając Dobrą tuż przez Wołczkowem skręciłem w ulicę Zieloną, która prowadzi do Redlicy skąd już bardzo blisko do Bezrzecza.

Para łabędzi nad Uroczyskiem. © jotwu

Las Arkoński - jezioro Goplana. © jotwu

Jak co roku są żaby na alejkach przy Goplanie, stąd ostrzeżenie. © jotwu

Jest wreszcie bocian w Dobrej - 1 kwietnia 19 r. © jotwu

Para łabędzi nad Uroczyskiem. © jotwu

Las Arkoński - jezioro Goplana. © jotwu

Jak co roku są żaby na alejkach przy Goplanie, stąd ostrzeżenie. © jotwu

Jest wreszcie bocian w Dobrej - 1 kwietnia 19 r. © jotwu
- DST 35.00km
- VMAX 26.20km/h
- Temperatura 9.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 31 marca 2019
Kategoria Wokół Szczecina
Od ulicy Zeusa (Mierzyn) po Szafera (Szczecin).
Dziś już nie było tak wiosennie jak wczoraj ale pogoda była całkiem niezła. Oszczędzałem siły, by spokojnie oglądnąć po południu mecz Pogoni z Jagiellonią i ograniczyłem się do krótkiej wycieczki po bliskiej okolicy.

Droga dojazdowa do miejscowości Mierzyn, przedmieścia Szczecina. © jotwu

Ciągle trwa budowa kościoła w Mierzynie. © jotwu

Panorama Szczecina - widok z ulicy Zeusa w Mierzynie. © jotwu

Trwa budowa obwodnicy Szczecina - ulica Szafera 31 marca 19 r. © jotwu

Widok z wiaduktu przy Al. Wojska Polskiego 31 marca 19 r. © jotwu

Smutne pożegnanie drzew z Al. Wojska Polskiego - vide znicze. © jotwu

Droga dojazdowa do miejscowości Mierzyn, przedmieścia Szczecina. © jotwu

Ciągle trwa budowa kościoła w Mierzynie. © jotwu

Panorama Szczecina - widok z ulicy Zeusa w Mierzynie. © jotwu

Trwa budowa obwodnicy Szczecina - ulica Szafera 31 marca 19 r. © jotwu

Widok z wiaduktu przy Al. Wojska Polskiego 31 marca 19 r. © jotwu

Smutne pożegnanie drzew z Al. Wojska Polskiego - vide znicze. © jotwu
- DST 20.00km
- VMAX 26.10km/h
- Temperatura 12.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 30 marca 2019
Kategoria Wokół Szczecina
Przy znakomitej pogodzie, szkoda że ciągle samotnie.
Od samego rana słonecznie i bardzo szybko mocno wzrosła temperatura. Tuż pod dziesiątej na liczniku rowerowym przy ulicy Ku Słońcu byłem 42 a temperatura wynosiła 14.5 stopni C. Przez CC pojechałem do Przecławia (zakupy w Lidlu) potem Warzymice, Będargowo, Stobno, Mierzyn i Gumieńce. Na trasie sporo rowerzystów w letnich strojach - vivat wiosna.

W pobliżu Ronda Hakena powstaje nowe centrum handlowe. © jotwu nie wiadomo po co ?

Charakterystyczne dla Stobna zbiorniki. © jotwu

obrazek ze Stobna , w oddali wieża kościelna. © jotwu

W oddali Szczecin - widok z Mierzyna. © jotwu

Widok z Mierzyna na szczecińskie bloki mieszkalne. © jotwu

W pobliżu Ronda Hakena powstaje nowe centrum handlowe. © jotwu nie wiadomo po co ?

Charakterystyczne dla Stobna zbiorniki. © jotwu

obrazek ze Stobna , w oddali wieża kościelna. © jotwu

W oddali Szczecin - widok z Mierzyna. © jotwu

Widok z Mierzyna na szczecińskie bloki mieszkalne. © jotwu
- DST 28.00km
- VMAX 26.70km/h
- Temperatura 16.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 29 marca 2019
Kategoria Niemcy
Prostą drogą do Pampow.
Omijając drogę tak zwanej pętli sławoszewskiej przez Wołczkowo, Dobra i Buk pojechałem do Pampow - tym razem zastałem tam w gnieździe samotnego bociana. Obaj z Kubą bardzo lubimy to miejsce choćby dlatego, że vis a vis gniazda jest wygodna ławka i spokojnie można podglądać zachowanie bocianów. Ciepła pogoda chociaż bez promieni słonecznych spowodowała, że to była miła wycieczka na średnim dystansie.

Tak ciekawie jest usytuowane gniazdo bocianie w Pampow. © jotwu

Gniazdo w Pampow bliżej i to z bocianem. © jotwu

A tu gniazdo w Blankensee i 2 bociany. © jotwu

paśnik pod Blankensee. © jotwu

budowa szczecińskiej obwodnicy - tu widok na ulicę Szafera 29 marca 19 r. © jotwu

Tak ciekawie jest usytuowane gniazdo bocianie w Pampow. © jotwu

Gniazdo w Pampow bliżej i to z bocianem. © jotwu

A tu gniazdo w Blankensee i 2 bociany. © jotwu

paśnik pod Blankensee. © jotwu

budowa szczecińskiej obwodnicy - tu widok na ulicę Szafera 29 marca 19 r. © jotwu
- DST 44.00km
- VMAX 24.45km/h
- Temperatura 12.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze



