Informacje

  • Wszystkie kilometry: 235870.00 km
  • Km w terenie: 290.00 km (0.12%)
  • Czas na rowerze: brak danych.
  • Prędkość średnia: brak danych.
  • Suma w górę: 3535 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jotwu.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Sobota, 7 lipca 2018 Kategoria Wokół Szczecina

Przez Tanowo i Dobieszczyn na niemieckie tereny.

Żal, że dziś nie włączyłem Endomondo stąd też opis trasy wycieczki będzie stosunkowo obszerny. Początek jazdy to tradycyjnie przez las do Pilchowa, potem kolejno Tanowo i Dobieszczyn. Z domu około 25 km. Potem kolejno Glashütte, Grünhof  i Pampow. Nieco posiedziałem w centrum Pampow, by przyglądać się jak młode bociany rozpościerają skrzydła sposobiąc się do lotu. Tak jest zresztą w pozostałych gniazdach. Kolejna miejscowość to Blankensee skąd już na terenach Polski Buk, Lubieszyn, Dołuje, Skarbimierzyce, Mierzyn i Gumieńce. Rocznicowo wstąpiłem na CC ale także by podlać rośliny na rodzinnych grobach. Ach ta susza, kiedy to się skończy ?
Kilka kilometrów za Dobieszczynem, po niemieckiej stronie.
Kilka kilometrów za Dobieszczynem, po niemieckiej stronie. © jotwu
Niemieckie strzałki dla turystów.
Niemieckie strzałki dla turystów. © jotwu
Wycinka drzew po stronie niemieckiej.
Wycinka drzew po stronie niemieckiej. © jotwu

Pampow i gniazdo bocianie - 7 lipca 18 r.
Pampow i gniazdo bocianie - 7 lipca 18 r. © jotwu
Uliczka w Pampow - jak widać trochę wiało.
Uliczka w Pampow - jak widać trochę wiało. © jotwu
Pampow młody bocian gotowy do lotu. Ale jeszcze nie teraz.
Pampow młody bocian gotowy do lotu. Ale jeszcze nie teraz. © jotwu




Piątek, 6 lipca 2018 Kategoria Komunikacyjnie.

Spacer po lesie i nic ponadto.

Nie lubię piątków. bo od lat kojarzą mi się z domowymi porządkami, stąd też zostaje mi  mało czasu na konkretną wycieczkę. Ponadto o 16:00 kolejny mecz z mistrzostw Świata ( Francja - Urugwaj 2 : 0)  nie było więc czasu na rower. Czuję się usprawiedliwiony.
Skwer im. Telesfora Badetko w remoncie.
Skwer im. Telesfora Badetko w remoncie. © jotwu
Czwartek, 5 lipca 2018 Kategoria Pętla sławoszewska.

Pętla sławoszewska PLUS.

Było tak jak w tytule - rano spokojnie przejechałem pętlę sławoszewską, wróciłem do domu na obiad a po nim pojechałem pod Warzymice, by spotkać się z Kubą i w ten sposób zebrało się 55 km. Przerażająca jest susza i bardzo cierpią przez to rośliny, więc przydomowe rośliny obficie podlałem późnym wieczorem.
Mój ulubiony temat zdjęć - tu bociany z Dobrej.
Mój ulubiony temat zdjęć - tu bociany z Dobrej. © jotwu
Środa, 4 lipca 2018 Kategoria Auchan, Po mieście.

W spacerowym tempie po bliskiej okolicy.

W pierw pojechałem do centrum miasta , by sprawdzić gdzie można dostać świeżo wyprodukowany paprykarz szczeciński . Na Al. Jana Pawła II tuż przy placu Grunwaldzkim jest lokal gastronomiczny o nazwie Paprykarz, brzmi zachęcająco ale w zestawie menu nie ma tej potrawy i obawiam się, że mój nowy znajomy Robert sky1967 będzie rozczarowany - zostają puszki z tą potrawą. Moja dalsza trasa to Au i CC - jak widać nie wysilałem się.
Fragment Parku Kasprowicza - poranek 4 lipca 18 r.
Fragment Parku Kasprowicza - poranek 4 lipca 18 r. © jotwu
Wtorek, 3 lipca 2018 Kategoria Po mieście.

Nie przepadam za Prawobrzeżem ale dziś odwiedziłem Zdroje.

Kuba pracuje w w towarzystwie Ukraińca stąd się dowiedziałem, że jest w Szczecinie sklep o nazwie Ukraineczka przy al. Niepodległości i przez zwykłą ciekawość tam z rana zaglądnąłem choćby po to, by kupić ukraiński smakołyk o nazwie Sefir. Po zakupach zdecydowałem się pojechać na prawą stronę Odry a więc były to Zdroje a potem drogą 31 czyli Floriana Krygiera dotarłem pod Kołbaskowo skąd do domu mam około 15 km . Na jakiś czas Prawobrzeże mam z głowy choćby dlatego, że dojazd tam jest na prawdę uciążliwy.
Poniedziałek, 2 lipca 2018 Kategoria Wokół Szczecina

Kurów - Siadło Dolne wzdłuż Odry.

Przez CC pojechałem przez Ustowo do Kurowa, zjechałem ostro w dół w kierunku Odry, by właśnie dołem dojechać do Siadła Dolnego. Porem w górę do Siadła Górnego skąd do domu przez Przecław i Gumieńce. Wcześniej zaglądnąłem do jednego z domów w Siadle Dolnym, gdzie można kupić pierogi - moją ulubioną potrawę. Niestety właścicielka zaproponowała mi mrożone pierogi w opakowaniach po 3 kg i tylko w piątki od 12:00 do 18:00 są dostępne świeżo ugotowane.
Kotek na balkonie na pierwszym piętrze.
Kotek na balkonie na pierwszym piętrze. © jotwu
Nad Odrą - Siadło Dolne.
Nad Odrą - Siadło Dolne. © jotwu
Jeszcze jeden fragment Siadła Dolnego.
Jeszcze jeden fragment Siadła Dolnego. © jotwu
Niedziela, 1 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Pętla sławoszewska.

Pętla sławoszewska plus "trening" piłkarski w Dobrej.

Trasa wycieczki tak jak w tytule przy czym słowo trening jest w wyraźnym cudzysłowie, bo po prostu tylko nieco pokopaliśmy piłkę na boisku sportowym w Dobrej. Wycieczka tym milsza , że w duecie z Kubą .  Licznik rowerowy wskazał, że w tym roku mam za sobą 7000 km.




Chwila odpoczynku na mostku pod Sławoszewem.
Chwila odpoczynku na mostku pod Sławoszewem. © jotwu
Zarasta trzcinami strumyk pod Sławoszewem
Zarasta trzcinami strumyk pod Sławoszewem © jotwu
Rosną młode kadry na następny mundial  - parada Kuby na boisku w Dobrej.
Rosną młode kadry na następny mundial - parada Kuby na boisku w Dobrej. © jotwu
Kuba w towarzystwie Elisabeth von Arnim.
Kuba w towarzystwie Elisabeth von Arnim. © jotwu
Sobota, 30 czerwca 2018 | Uczestnicy Kategoria Po mieście.

Od ulicy Wyszyńskiego po Przecław.

Dość długo kręciłem się po centrum miasta, by w końcu pojechać na spotkanie z Kubą pod Przecław. Trochę zmarnowałem sprzyjającą pogodę ale vis major czyli siła wyższa. Może jutro będzie lepiej czyli dalej ?
Po Magdzie i ja pokusiłem się by zrobić zdjęcie Urzędowi Miasta Szczecin.
Po Magdzie i ja pokusiłem się by zrobić zdjęcie Urzędu Miasta Szczecin. © jotwu
Z Parku Kasprowicza - w dole jezioro Rusałka i Niebuszewo, dzielnica Szczecina.
Z Parku Kasprowicza - w dole jezioro Rusałka i Niebuszewo, dzielnica Szczecina. © jotwu
Dachy Niebuszewa dzielnicy Szczecina.
Dachy Niebuszewa dzielnicy Szczecina. © jotwu
Piątek, 29 czerwca 2018 Kategoria Wokół Szczecina

Z wizytą w Tatyni u pp Osowskich (sklep)..

Dawno nie byłem w Tatyni mimo, że w miejscowym sklepie jestem zawsze witany jak wyczekiwany przyjaciel. Tak też było i dzisiaj, urocze małżeństwo wręcz nie chciało wypuścić mnie ze sklepu. Nie dałem się poczęstować kawą ale Jurek skusił mnie małosolnymi ogórkami -  były pyszne i jeszcze na trasie je przegryzałem. Droga powrotna prowadziła przez Jasienicę i Trzeszczyn.
Trwa przebudowa ulicy Arkońskiej - tu fragment przy pętli trójki.
Trwa przebudowa ulicy Arkońskiej - tu fragment przy pętli trójki. © jotwu
Bociany z Tanowa - 29 czerwca 18 r.
Bociany z Tanowa - 29 czerwca 18 r. © jotwu
Obrazek z Tatyni, w oddali bocianie gniazdo.
Obrazek z Tatyni, w oddali bocianie gniazdo. © jotwu
Czwartek, 28 czerwca 2018 Kategoria Auchan

Od Au do Przecławia a potem przez Rajkowo i Ostoję.

Nie miałem dziś szczególnej ochoty na dłuższą wycieczkę więc zadowoliłem się jazdą po bliskiej okolicy. Niestety nie udały mi się zdjęcia z trasy.Jurto będzie lepiej.

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl