Informacje

  • Wszystkie kilometry: 235870.00 km
  • Km w terenie: 290.00 km (0.12%)
  • Czas na rowerze: brak danych.
  • Prędkość średnia: brak danych.
  • Suma w górę: 3535 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jotwu.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Środa, 27 czerwca 2018 Kategoria Niemcy, Pętla sławoszewska.

Przez Sławoszewo do Pampow na czereśnie.

Trasa to Pilchowo, Sławoszewo, Dobra, Blankensee, Pampow powrót przez Buk i Bezrzecze. Po raz trzeci zajadałem się czereśniami na skraju Pampow. Ciągle jest ich bardzo dużo i są bardzo smaczne, niestety ogromne ilości są już poza zasięgiem rąk. Tuż przy drzewkach czereśni jest niemiecki budynek i mocno dziwię się, że nie korzystają z tych darmowych dobrodziejstw przyrody. Pod wieczór spacer z Kubą po bliskiej okolicy.
Pod Blankensee stado krów, tyłem do mnie.
Pod Blankensee stado krów, dlaczego tyłem do mnie ? © jotwu
To już Pampow, droga z Blankensee ciągle zamknięta dla ruchu pojazdów.
To już Pampow, droga z Blankensee ciągle zamknięta dla ruchu pojazdów.
To jest centrum Pampow z bocianim gniazdem między domami.
To jest centrum Pampow z bocianim gniazdem między domami. © jotwu
Zabrakło miejsca w gnieździe, dach jest blisko gniazda.
Zabrakło miejsca w gnieździe, dach jest blisko gniazda. © jotwu
Młody bocian z Pampow ćwiczy skrzydła, lot już wkrótce.
Młody bocian z Pampow ćwiczy skrzydła, lot już wkrótce. © jotwu
Pampow - niestety te czereśnie są już poza zasięgiem ramion a drabiny brak.
Pampow - niestety te czereśnie są już poza zasięgiem ramion a drabiny brak. © jotwu
Wtorek, 26 czerwca 2018 Kategoria Auchan, Niemcy

Krzekowo - Mierzyn - Lubieszyn - i dalej.

Dodam dalsze miejscowości przez które dzisiaj przejeżdżałem : Schwennenz, Bobolin, Barnisław, Smolęcin, Kołbaskowo, Siadło Górne,  Siadło Dolne, Kurów, Ustowo. A skoro Ustowo, to nie omieszkałem wstąpić do Auchan bo lubię robić tam nawet drobne zakupy choćby pyszną sałatkę obiadową - polecam.
Ciągle trwa budowa tego obiektu, pewno kościoła.
Ciągle trwa budowa tego obiektu, pewno kościoła. © jotwu
Bocianie gniazdo w Bobolinie.
Bocianie gniazdo w Bobolinie. © jotwu
Bocianie gniazdo w Bobolinie - przygotowanie do latania.
Bocianie gniazdo w Bobolinie - przygotowanie do latania. © jotwu
Zwierzęca koegzystencja - bocian a poniżej wróbelki.
Zwierzęca koegzystencja - bocian a poniżej wróbelki. © jotwu
Po drugiej stronie Odry - widok spod Siadła Dolnego.
Po drugiej stronie Odry - widok spod Siadła Dolnego. © jotwu
Poletko pod Kołbaskowem już wiem, że to nie chabry lecz pokarm dla pszczół.
Poletko pod Kołbaskowem już wiem, że to nie chabry lecz miododajna facelia modra  . © jotwu
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 Kategoria Pętla sławoszewska.

Klasyczna pętla sławoszewska.



Jak w tytule i nic ponadto. Pętlę przejechałem w emerytalnym tempie, bo nigdzie mi się nie spieszyło. Nie wziąłem ze sobą usprawnionego Nikona, więc dodałem jedno zdjęcie wykonane smartfonem Nokia.
Trwają prace drogowe przy Al. Wojska Polskiego - stan na 25 czerwca 18 r.
Trwają prace drogowe przy Al. Wojska Polskiego - stan na 25 czerwca 18 r. © jotwu
Niedziela, 24 czerwca 2018 | Uczestnicy Kategoria Niemcy

Improwizowana trasa wycieczki.

Dziś miałem tylko jeden plan - chciałem wyciągnąć Kubę do Pampow na kolejną degustację czereśni prosto z drzewa. W czasie jazdy co trochę proponowałem inną trasę ale mój partner był dziś wyjątkowo ugodowy i bez szemrania przyjmował moje propozycje.Na załączonej mapce od Kuby moja trasa jest nieco krótsza, bo z innych miejsc dziś startowaliśmy. Dotarliśmy do Pampow , gdzie ogołociliśmy parę drzew czereśni żałując bardzo, że nie mamy drabiny, bo poza zasięgiem rąk zostało mnóstwo tych pysznych owoców. Skoro mój awatar to zdjęcie bociana w locie, więc ze szczególną uwagą obserwuję te ptaki  stąd też chętnie zamieszczam w kolejnych wpisach ich zdjęcia. Udana wycieczka, bo i pogoda dopisała.




Kwiaty z ogródka na Bezrzeczu.
Kwiaty z ogródka na Bezrzeczu. © jotwu
Kuba na granicy pod Kościnem.
Kuba na granicy pod Kościnem. © jotwu
Moja ulubiona trasa Bismark - Blankensee lub odwrotnie.
Moja ulubiona trasa Bismark - Blankensee lub odwrotnie. © jotwu
Czarny dziób, to znaczy jest to młody bocian.
Czarny dziób, to znaczy jest to młody bocian. © jotwu
Dorastające bociany jeszcze w gnieździe.
Dorastające bociany jeszcze w gnieździe. © jotwu
To tylko trening, na loty trzeba poczekać.
To tylko trening, na loty trzeba poczekać. © jotwu
Bocian na łące pod Blankensee.
Bocian na łące pod Blankensee. © jotwu
Pastwisko pod Blankensee - bocian i krowy.
Pastwisko pod Blankensee - bocian i krowy. © jotwu
Sobota, 23 czerwca 2018 Kategoria Wokół Szczecina

Od Gunicy po Kurów i Przecław.

Co prawda dzisiaj miałem w planie nieco inna trasę do pokonania ale gdy robiłem zdjęcia bocianom w  Tanowie zepsuł się mój aparat fotograficzny Nikon, więc wróciłem do domu myśląc, że wyczerpała się jego bateria - niestety awaria jest poważniejsza i dalszą część wycieczki na spotkanie z Kubą odbyłem bez Nikona ale została mi w ręku moja Nokia, stąd zdjęcie z ulicy Południowej.
Budowa obwodnicy - 23 czerwca 18 r.
Budowa obwodnicy - 23 czerwca 18 r. © jotwu
Jeszcze jeden fragment budowanej obwodnicy 23/06/18 r.
Jeszcze jeden fragment budowanej obwodnicy 23/06/18 r. © jotwu
Para bocianów z Tanowa - stan na 23 czerwca 18 r.
Para bocianów z Tanowa - stan na 23 czerwca 18 r. © jotwu
Ulica Południowa 23 czerwca 18 r. - w oddali pociąg.
Ulica Południowa 23 czerwca 18 r. - w oddali pociąg. © jotwu
Piątek, 22 czerwca 2018 Kategoria Wokół Szczecina

Pod Dąb Bogusława X.

Tym razem krótsza wycieczka bo tylko pod Dąb Bogusława a raczej jego szczątki i powrót przez Podbórz i Warszewo. Dwa razy nieco pokropił mnie deszcz ale nie tak obficie, jak to było wczoraj.
Czwartek, 21 czerwca 2018 Kategoria Niemcy

Koszmarna końcówka ciekawej wycieczki.

Nieco skrócona mapka.
Wreszcie zmobilizowałem się na wycieczkę do Nowego Warpna - prawie całą trasę pokazuje załączona mapka - niestety przez ostatnie 10 km aura wreszcie dała nam deszcz, który  po części przeczekałem we wiacie autobusowej we Wołczkowie. Sporo czasu poświeciłem na zajadanie się niemieckimi czereśniami w Grunhof i pewno dlatego nie zdążyłem dojechać do domu przed deszczem.  
Do Nowego Warpna jeszcze daleko.
Do Nowego Warpna jeszcze daleko. © jotwu
Nowe Warpno - zabytkowa pompa.
Nowe Warpno - zabytkowa pompa. © jotwu
Kiedyś przez wiele lat ruina a teraz aż miło popatrzeć.
Kiedyś przez wiele lat ruina a teraz aż miło popatrzeć. © jotwu
Nowe Warpno - kościół.
Nowe Warpno - kościół. © jotwu
Widok z Nowego Warpna na drugą stroną Zalewu.
Widok z Nowego Warpna na drugą stroną Zalewu. © jotwu
Nowe Warpno - brzeg Zalewu zupełnie pusty.
Nowe Warpno - brzeg Zalewu zupełnie pusty. © jotwu
Ławeczka tuż przy granicy - do Nowego Warpna 7 km.
Ławeczka tuż przy granicy - do Nowego Warpna 7 km. © jotwu
Ścieżka rowerowa Nowe Warpno - Rieth.
Ścieżka rowerowa Nowe Warpno - Rieth. © jotwu
Hintersee - kiedyś tu był przystanek kolejki wąskotorowej.
Hintersee - kiedyś tu był przystanek kolejki wąskotorowej. © jotwu
Pampow i bocianie gniazdo.
Pampow i bocianie gniazdo. © jotwu
Blankensee - ciasno w bocianim gnieździe.
Blankensee - ciasno w bocianim gnieździe. © jotwu
Obfitość czereśni w Grunhof.
Obfitość czereśni w Grunhof. © jotwu
  • DST 100.00km
  • VMAX 32.50km/h
  • Temperatura 15.0°C
  • Kalorie 2845kcal
  • Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
  • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 20 czerwca 2018 Kategoria Auchan

Sprawunki w mieście CC - Castorama - Au.

Skoro sprawunki, to trudno jazdę w takim celu nazwać wycieczką ale bywa i tak.
Wtorek, 19 czerwca 2018 Kategoria Auchan

W oczekiwaniu na mecz Polska - Senegal.

Dziś postanowiłem pokręcić się tylko po bliskiej okolicy, by na świeżo oglądać wyżej wymieniony mecz. Dodam, że czekam na ciekawe widowisko i zadowolę się nawet remisem. Dziś Przecław - Ustowo i Decathlon.
Żniwa tuż, tuż a wszystko przez nieustające upalne dni.
Żniwa tuż, tuż a wszystko przez nieustające upalne dni. © jotwu
Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Poszerzoną pętlą sławoszewską.

Jakieś 3/4 trasy to była klasyczna pętla sławoszewska, reszta to droga do Redlicy a stamtąd na Bezrzecze, chociaż wcześniej zaliczyłem ulicę Miodową z tym, że jechałem w dól tej ulicy - całe szczęście, że nie pod górę.Takie przyjemności zostawiam Damianowi, któremu życzę szybkiego powrotu na rower. Po trafnej  uwadze GOŚCIA zmieniłem podpis pod zdjęciem, które wstępnie opisałem jako łan chabrów - zatem jest to facelia modra. Dziękuję uważnemu Gościowi.
Ulica Przyjaciół Żołnierza 18 czerwca 18 rok.
Ulica Przyjaciół Żołnierza 18 czerwca 18 rok. © jotwu
Jeszcze bardziej kolorowo przy Elisabeth von Arnim w Dobrej.
Jeszcze bardziej kolorowo przy Elisabeth von Arnim w Dobrej. © jotwu
Na pastwisku pod Redlicą.
Na pastwisku pod Redlicą. © jotwu
Łany chabrów pod Dobrą.
Łany miododajnej facelii modrej pod Dobrą. © jotwu

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl