Środa, 27 czerwca 2018
Kategoria Niemcy, Pętla sławoszewska.
Przez Sławoszewo do Pampow na czereśnie.
Trasa to Pilchowo, Sławoszewo, Dobra, Blankensee, Pampow powrót przez Buk i Bezrzecze. Po raz trzeci zajadałem się czereśniami na skraju Pampow. Ciągle jest ich bardzo dużo i są bardzo smaczne, niestety ogromne ilości są już poza zasięgiem rąk. Tuż przy drzewkach czereśni jest niemiecki budynek i mocno dziwię się, że nie korzystają z tych darmowych dobrodziejstw przyrody. Pod wieczór spacer z Kubą po bliskiej okolicy.

Pod Blankensee stado krów, dlaczego tyłem do mnie ? © jotwu

To już Pampow, droga z Blankensee ciągle zamknięta dla ruchu pojazdów.

To jest centrum Pampow z bocianim gniazdem między domami. © jotwu

Zabrakło miejsca w gnieździe, dach jest blisko gniazda. © jotwu

Młody bocian z Pampow ćwiczy skrzydła, lot już wkrótce. © jotwu

Pampow - niestety te czereśnie są już poza zasięgiem ramion a drabiny brak. © jotwu

Pod Blankensee stado krów, dlaczego tyłem do mnie ? © jotwu

To już Pampow, droga z Blankensee ciągle zamknięta dla ruchu pojazdów.

To jest centrum Pampow z bocianim gniazdem między domami. © jotwu

Zabrakło miejsca w gnieździe, dach jest blisko gniazda. © jotwu

Młody bocian z Pampow ćwiczy skrzydła, lot już wkrótce. © jotwu

Pampow - niestety te czereśnie są już poza zasięgiem ramion a drabiny brak. © jotwu
- DST 64.00km
- VMAX 27.70km/h
- Temperatura 23.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Krzekowo - Mierzyn - Lubieszyn - i dalej.
Dodam dalsze miejscowości przez które dzisiaj przejeżdżałem : Schwennenz, Bobolin, Barnisław, Smolęcin, Kołbaskowo, Siadło Górne, Siadło Dolne, Kurów, Ustowo. A skoro Ustowo, to nie omieszkałem wstąpić do Auchan bo lubię robić tam nawet drobne zakupy choćby pyszną sałatkę obiadową - polecam.

Ciągle trwa budowa tego obiektu, pewno kościoła. © jotwu

Bocianie gniazdo w Bobolinie. © jotwu

Bocianie gniazdo w Bobolinie - przygotowanie do latania. © jotwu

Zwierzęca koegzystencja - bocian a poniżej wróbelki. © jotwu

Po drugiej stronie Odry - widok spod Siadła Dolnego. © jotwu

Poletko pod Kołbaskowem już wiem, że to nie chabry lecz miododajna facelia modra . © jotwu

Ciągle trwa budowa tego obiektu, pewno kościoła. © jotwu

Bocianie gniazdo w Bobolinie. © jotwu

Bocianie gniazdo w Bobolinie - przygotowanie do latania. © jotwu

Zwierzęca koegzystencja - bocian a poniżej wróbelki. © jotwu

Po drugiej stronie Odry - widok spod Siadła Dolnego. © jotwu

Poletko pod Kołbaskowem już wiem, że to nie chabry lecz miododajna facelia modra . © jotwu
- DST 55.00km
- VMAX 30.10km/h
- Temperatura 23.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Kategoria Pętla sławoszewska.
Klasyczna pętla sławoszewska.
Jak w tytule i nic ponadto. Pętlę przejechałem w emerytalnym tempie, bo nigdzie mi się nie spieszyło. Nie wziąłem ze sobą usprawnionego Nikona, więc dodałem jedno zdjęcie wykonane smartfonem Nokia.

Trwają prace drogowe przy Al. Wojska Polskiego - stan na 25 czerwca 18 r. © jotwu
- DST 32.00km
- VMAX 26.20km/h
- Temperatura 21.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Improwizowana trasa wycieczki.
Dziś miałem tylko jeden plan - chciałem wyciągnąć Kubę do Pampow na kolejną degustację czereśni prosto z drzewa. W czasie jazdy co trochę proponowałem inną trasę ale mój partner był dziś wyjątkowo ugodowy i bez szemrania przyjmował moje propozycje.Na załączonej mapce od Kuby moja trasa jest nieco krótsza, bo z innych miejsc dziś startowaliśmy. Dotarliśmy do Pampow , gdzie ogołociliśmy parę drzew czereśni żałując bardzo, że nie mamy drabiny, bo poza zasięgiem rąk zostało mnóstwo tych pysznych owoców. Skoro mój awatar to zdjęcie bociana w locie, więc ze szczególną uwagą obserwuję te ptaki stąd też chętnie zamieszczam w kolejnych wpisach ich zdjęcia. Udana wycieczka, bo i pogoda dopisała.

Kwiaty z ogródka na Bezrzeczu. © jotwu

Kuba na granicy pod Kościnem. © jotwu

Moja ulubiona trasa Bismark - Blankensee lub odwrotnie. © jotwu

Czarny dziób, to znaczy jest to młody bocian. © jotwu

Dorastające bociany jeszcze w gnieździe. © jotwu

To tylko trening, na loty trzeba poczekać. © jotwu

Bocian na łące pod Blankensee. © jotwu

Pastwisko pod Blankensee - bocian i krowy. © jotwu

Kwiaty z ogródka na Bezrzeczu. © jotwu

Kuba na granicy pod Kościnem. © jotwu

Moja ulubiona trasa Bismark - Blankensee lub odwrotnie. © jotwu

Czarny dziób, to znaczy jest to młody bocian. © jotwu

Dorastające bociany jeszcze w gnieździe. © jotwu

To tylko trening, na loty trzeba poczekać. © jotwu

Bocian na łące pod Blankensee. © jotwu

Pastwisko pod Blankensee - bocian i krowy. © jotwu
- DST 57.00km
- VMAX 30.50km/h
- Temperatura 21.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 23 czerwca 2018
Kategoria Wokół Szczecina
Od Gunicy po Kurów i Przecław.
Co prawda dzisiaj miałem w planie nieco inna trasę do pokonania ale gdy robiłem zdjęcia bocianom w Tanowie zepsuł się mój aparat fotograficzny Nikon, więc wróciłem do domu myśląc, że wyczerpała się jego bateria - niestety awaria jest poważniejsza i dalszą część wycieczki na spotkanie z Kubą odbyłem bez Nikona ale została mi w ręku moja Nokia, stąd zdjęcie z ulicy Południowej.

Budowa obwodnicy - 23 czerwca 18 r. © jotwu

Jeszcze jeden fragment budowanej obwodnicy 23/06/18 r. © jotwu

Para bocianów z Tanowa - stan na 23 czerwca 18 r. © jotwu

Ulica Południowa 23 czerwca 18 r. - w oddali pociąg. © jotwu

Budowa obwodnicy - 23 czerwca 18 r. © jotwu

Jeszcze jeden fragment budowanej obwodnicy 23/06/18 r. © jotwu

Para bocianów z Tanowa - stan na 23 czerwca 18 r. © jotwu

Ulica Południowa 23 czerwca 18 r. - w oddali pociąg. © jotwu
- DST 61.00km
- VMAX 31.70km/h
- Temperatura 22.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 22 czerwca 2018
Kategoria Wokół Szczecina
Pod Dąb Bogusława X.
Tym razem krótsza wycieczka bo tylko pod Dąb Bogusława a raczej jego szczątki i powrót przez Podbórz i Warszewo. Dwa razy nieco pokropił mnie deszcz ale nie tak obficie, jak to było wczoraj.
- DST 22.00km
- VMAX 35.20km/h
- Temperatura 19.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Czwartek, 21 czerwca 2018
Kategoria Niemcy
Koszmarna końcówka ciekawej wycieczki.
Nieco skrócona mapka.
Wreszcie zmobilizowałem się na wycieczkę do Nowego Warpna - prawie całą trasę pokazuje załączona mapka - niestety przez ostatnie 10 km aura wreszcie dała nam deszcz, który po części przeczekałem we wiacie autobusowej we Wołczkowie. Sporo czasu poświeciłem na zajadanie się niemieckimi czereśniami w Grunhof i pewno dlatego nie zdążyłem dojechać do domu przed deszczem.

Do Nowego Warpna jeszcze daleko. © jotwu

Nowe Warpno - zabytkowa pompa. © jotwu

Kiedyś przez wiele lat ruina a teraz aż miło popatrzeć. © jotwu

Nowe Warpno - kościół. © jotwu

Widok z Nowego Warpna na drugą stroną Zalewu. © jotwu

Nowe Warpno - brzeg Zalewu zupełnie pusty. © jotwu

Ławeczka tuż przy granicy - do Nowego Warpna 7 km. © jotwu

Ścieżka rowerowa Nowe Warpno - Rieth. © jotwu

Hintersee - kiedyś tu był przystanek kolejki wąskotorowej. © jotwu

Pampow i bocianie gniazdo. © jotwu

Blankensee - ciasno w bocianim gnieździe. © jotwu

Obfitość czereśni w Grunhof. © jotwu
Wreszcie zmobilizowałem się na wycieczkę do Nowego Warpna - prawie całą trasę pokazuje załączona mapka - niestety przez ostatnie 10 km aura wreszcie dała nam deszcz, który po części przeczekałem we wiacie autobusowej we Wołczkowie. Sporo czasu poświeciłem na zajadanie się niemieckimi czereśniami w Grunhof i pewno dlatego nie zdążyłem dojechać do domu przed deszczem.

Do Nowego Warpna jeszcze daleko. © jotwu

Nowe Warpno - zabytkowa pompa. © jotwu

Kiedyś przez wiele lat ruina a teraz aż miło popatrzeć. © jotwu

Nowe Warpno - kościół. © jotwu

Widok z Nowego Warpna na drugą stroną Zalewu. © jotwu

Nowe Warpno - brzeg Zalewu zupełnie pusty. © jotwu

Ławeczka tuż przy granicy - do Nowego Warpna 7 km. © jotwu

Ścieżka rowerowa Nowe Warpno - Rieth. © jotwu

Hintersee - kiedyś tu był przystanek kolejki wąskotorowej. © jotwu

Pampow i bocianie gniazdo. © jotwu

Blankensee - ciasno w bocianim gnieździe. © jotwu

Obfitość czereśni w Grunhof. © jotwu
- DST 100.00km
- VMAX 32.50km/h
- Temperatura 15.0°C
- Kalorie 2845kcal
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 20 czerwca 2018
Kategoria Auchan
Sprawunki w mieście CC - Castorama - Au.
Skoro sprawunki, to trudno jazdę w takim celu nazwać wycieczką ale bywa i tak.
- DST 22.00km
- VMAX 25.80km/h
- Temperatura 25.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 19 czerwca 2018
Kategoria Auchan
W oczekiwaniu na mecz Polska - Senegal.
Dziś postanowiłem pokręcić się tylko po bliskiej okolicy, by na świeżo oglądać wyżej wymieniony mecz. Dodam, że czekam na ciekawe widowisko i zadowolę się nawet remisem. Dziś Przecław - Ustowo i Decathlon.

Żniwa tuż, tuż a wszystko przez nieustające upalne dni. © jotwu

Żniwa tuż, tuż a wszystko przez nieustające upalne dni. © jotwu
- DST 22.00km
- VMAX 27.30km/h
- Temperatura 25.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Poszerzoną pętlą sławoszewską.
Jakieś 3/4 trasy to była klasyczna pętla sławoszewska, reszta to droga do Redlicy a stamtąd na Bezrzecze, chociaż wcześniej zaliczyłem ulicę Miodową z tym, że jechałem w dól tej ulicy - całe szczęście, że nie pod górę.Takie przyjemności zostawiam Damianowi, któremu życzę szybkiego powrotu na rower. Po trafnej uwadze GOŚCIA zmieniłem podpis pod zdjęciem, które wstępnie opisałem jako łan chabrów - zatem jest to facelia modra. Dziękuję uważnemu Gościowi.

Ulica Przyjaciół Żołnierza 18 czerwca 18 rok. © jotwu

Jeszcze bardziej kolorowo przy Elisabeth von Arnim w Dobrej. © jotwu

Na pastwisku pod Redlicą. © jotwu

Łany miododajnej facelii modrej pod Dobrą. © jotwu

Ulica Przyjaciół Żołnierza 18 czerwca 18 rok. © jotwu

Jeszcze bardziej kolorowo przy Elisabeth von Arnim w Dobrej. © jotwu

Na pastwisku pod Redlicą. © jotwu

Łany miododajnej facelii modrej pod Dobrą. © jotwu
- DST 40.00km
- VMAX 33.10km/h
- Temperatura 24.0°C
- Sprzęt Wheeler 3700 LT Trekking
- Aktywność Jazda na rowerze



