Informacje

  • Wszystkie kilometry: 235870.00 km
  • Km w terenie: 290.00 km (0.12%)
  • Czas na rowerze: brak danych.
  • Prędkość średnia: brak danych.
  • Suma w górę: 3535 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jotwu.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Piątek, 27 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Pętla sławoszewska.

Skoro 31 km, to tradycyjna pętla sławoszewska.

Dziś na trasie nie było zbyt wielu rowerzystów, bo temperatura przekraczała 30 stopni - lepiej siedzieć w domu choćby ze względu na swoje zdrowie.Nasz duet jest jednak niezłomny i nawet takie upały nie są w stanie nas odstraszyć do odbycia choćby tak symbolicznej wycieczki jak dzisiejsza pętla.
Czwartek, 26 lipca 2018 Kategoria Auchan

Słoneczny żar się z nieba leje !

W tytule wpisu z wycieczki zamieściłem tytuł starej piosenki, bo jest adekwatny do aktualnej  pogody. W tych nieomal tropikalnych warunkach byłoby szaleństwem silić się na dalekie wycieczki. Obficie podlaliśmy rośliny przy grobach bliskich a potem pojechaliśmy do klimatyzowanego Auchan na drobne zakupy. Powrót do domu ulicą Europejską, Derdowskiego itd.
Kuba na polnej drodze z Auchan do Przecławia.
Kuba na polnej drodze z Auchan do Przecławia. © jotwu
Przebudowa ulicy Mieszka I - stan na dzień 26 lipca 18 r.
Przebudowa ulicy 26 Kwietnia - stan na dzień 26 lipca 18 r. © jotwu
Środa, 25 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Niemcy

Okrężną drogą do Pampow, bo przez Dobieszczyn.

Upalna pogoda nie sprzyja pokonywaniu długich tras mimo to zdobyliśmy się na wycieczkę o długości ponad 50 km. Trasa wiodła przez  Pilchowo, Dobieszczyn i Stolec. Dalsza część wycieczki to Pampow, Blankensee, Buk, Dobra, Wołczkowo i Głębokie skąd do domu już tylko 5 km. Domowy termometr ( w cieniu)  wskazywał po powrocie do domu  30 stopni a była to godzina 18:00
Obrazek ze Stolca - 25 lipca 18 r.
Obrazek ze Stolca - 25 lipca 18 r. © jotwu
Stolec pałac rodu Ramin - oby się udało uratować ten efektowny obiekt.
Stolec pałac rodu Ramin - oby się udało uratować ten efektowny obiekt. © jotwu
Pampow i bocianie gniazdo - dziś bez kompletu lokatorów.
Pampow i bocianie gniazdo - dziś bez kompletu lokatorów. © jotwu
Wtorek, 24 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Do Siadła Dolnego przez Przecław.

Nadal upalnie i nadal bez deszczu. Niezbyt długa wycieczka po bliskiej okolicy. Pojechaliśmy zobaczyć jak aktualnie wygląda promenada nadodrzańska w miejscowości Siadło Dolne - muszę przyznać, że prezentuje się bardzo sympatycznie. Należy jednak sobie życzyć, by była wykorzystywana przez turystów.
Kuba na promenadzie w Siadle Dolnym.
Kuba na promenadzie w Siadle Dolnym. © jotwu
W oddali autostrada - widok z Siadła Dolnego 24 lipca 18 r.
W oddali autostrada - widok z Siadła Dolnego 24 lipca 18 r. © jotwu
Na przystani w Siadle Dolnym.
Na przystani w Siadle Dolnym. © jotwu
Nadodrzańska promenada w Siadle Dolnym.
Nadodrzańska promenada w Siadle Dolnym. © jotwu
Księżyc coraz pełniejszy.
Księżyc coraz pełniejszy. © jotwu
Poniedziałek, 23 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Upalna pogoda ... zamiast do Trzebieży do słupka 22.7.

Jeszcze wczoraj snuliśmy ambitne plany, by odbyć wyraźnie dłuższą wycieczkę, może Trzebieży ale dzisiejsza, upalna pogoda szybko wybiła nam z głowy te plany. Skończyło się na tym, że pojechaliśmy do słupka drogowego 22.7 na drodze krajowej 115 i pokornie wróciliśmy do domu.

Chwila relaksu w altance w pobliżu Gunicy. © jotwu
Niedziela, 22 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Grill w bezpiecznym miejscu.

Co prawda nie jestem miłośnikiem grillowania na trasie wycieczek ale niekiedy trzeba ulec naciskom ze strony osoby towarzyszącej zwłaszcza gdy jest to Kuba. Mile spędziliśmy na tego rodzaju imprezę w bardzo dogodnym miejscu, bo na szczerym polu bez groźby pożaru i bez osób postronnych. Spod Przecławia, gdzie na grillu były kiełbaski grillowej z firmy Balcerzaka pojechaliśmy przez Warzymice (katastrofalnie wygląda miejsce, gdzie od lat funkcjonowało gniazdo bocianie) , Dołuje (tu kupiliśmy brzoskwinie prosto z ogrodu - zresztą jak co roku), Mierzyn Gumieńce itd. Całkiem miłą wycieczkę zakończyliśmy porcją lodów w dobrze nam znanym miejscu  (róg ulicy Mickiewicza i Traugutta) skąd 2 km do domu.
Staw na polu między Przecławiem a Auchan.
Staw na polu między Przecławiem a Auchan. © jotwu
Miejsce naszego grilla - ja nie pijam piwa.
Miejsce naszego grilla - ja nie pijam piwa. © jotwu
A tu gniazdo z bocianami z Mierzyna - 22 lipca 18 r.
A tu gniazdo z bocianami z Mierzyna - 22 lipca 18 r. © jotwu
księżyc wieczorem 22 lipca 18 r.
księżyc wieczorem 22 lipca 18 r. © jotwu
Sobota, 21 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Niemcy

Przez Buk i Blankensee do Löcknitz.

Dość okrężną drogą , bo przez Pilchowo, Sławoszewo, Dobrą i Buk dotarliśmy do Löcknitz. Tam drobne zakupy w Netto i Rewe a także tam drugie śniadanie i powrót do domu przez Lubieszyn i Mierzyn. Miło wykorzystaliśmy dobrą pogodę. Po drodze mogliśmy obserwować bociany nie tylko w gniazdach.
Samotny bocian na dachu w miejscowości Boock.
Samotny bocian na dachu w miejscowości Boock. © jotwu
Bocianie gniazdo w Boock - szkoda, że ze sporej odległości.
Bocianie gniazdo w Boock - szkoda, że ze sporej odległości. © jotwu
Market Netto w Loecknitz.
Market Netto w Loecknitz. © jotwu
Piątek, 20 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Wokół Szczecina

Dęby Bogusława ? - znowu krótko.

Bez konkretnego planu pojechaliśmy z Kubą przez Pilchowo, Leśno Górne pod miejsce zwane "Dębami Bogusława"  - został jeden  pień po dębie bez żadnych liści, drugi dąb już dawno nie istnieje. Potem przez las na Podbórz i Warszewo, gdzie się rozstaliśmy i pojechaliśmy do swych domów.
Intensywne prace przy budowie domu mieszkalnego przy stacji Łękno
Intensywne prace przy budowie domu mieszkalnego przy stacji Łękno © jotwu
Czwartek, 19 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Pętla sławoszewska.

Dwie wycieczki jednego dnia.

Przed południem pojechałem samotnie przez Sławoszewo pod Łęgi, by stamtąd wracać do domu przez Buk, Dobrą, Redlicę i Bezrzecze. Pod wieczór Kuba zmobilizował mnie do wycieczki z nim - praktycznie po to, by o zmierzchu przetestować nowe lampki rowerowe. Przejechaliśmy pod Tanowo i z powrotem - lampki zdały egzamin celująco.
Gniazdo bocianie w Buku - 19 lipca 18 r.
Gniazdo bocianie w Buku - 19 lipca 18 r. © jotwu
Centrum miejscowości Buk z pomnikiem Elizabeth von Arnim.
Centrum miejscowości Buk z pomnikiem Elizabeth von Arnim. © jotwu
Ulica Arkońska w przebudowie - są już pierwsze szyny tramwajowe.
Ulica Arkońska w przebudowie - są już pierwsze szyny tramwajowe. © jotwu
Kuba w świetle lampki rowerowej - przystanek w Pilchowie.
Kuba w świetle lampki rowerowej - przystanek w Pilchowie. © jotwu
W pobliżu Tanowa późnym wieczorem.
W pobliżu Tanowa późnym wieczorem. © jotwu
Centrum Pilchowa późnym wieczorem.
Centrum Pilchowa późnym wieczorem. © jotwu
Środa, 18 lipca 2018 | Uczestnicy Kategoria Auchan

Zawierzyliśmy deszczowym prognozom pogody.

Pewno zbyt chętnie zaglądam do prognozom pogody spod adresu www.yr.no i to właśnie na zawartych w nich przewidywaniach długo nie opuszczaliśmy domu i nie mieliśmy w planie jakiejś ambitniejszej wycieczki. Przed południem miał cały czas padać drobny deszcz a prawie wcale go nie było. Dla nas obu skończyło się na CC i Au chociaż w nieco odmiennej konfiguracji i Kuba ma dziś na liczniku nieco więcej kilometrów, niż ja.

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl